Popierali w internecie zamach na Adamowicza. Dyrektorzy szkół nie mieli litości

Redakcja
01.02.2019 17:51
Popierali w internecie zamach na Adamowicza. Dyrektorzy szkół nie mieli litości
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Dwóch dyrektorów szkół podstawowych z pomorskiego Bytowa złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o zamieszczanie w sieci nienawistnych wpisów związanych ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Nieznana osoba przez kilka dni publikowała na jednym z forów na Facebooku wpisy, pochwalając zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza.

"Dostaliśmy e-maila od jednej osoby, która znalazła obraźliwe wpisy i twierdziła, że dokonał ich nasz uczeń. Sprawdziliśmy tę informację, zgodnie z którą ustaliliśmy, że nie dotyczyło to ucznia naszej szkoły" - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie Mirosława Dawidowska. 

Mimo to dyrekcja postanowiła natychmiast zgłosić sprawę. W międzyczasie okazało się, że z innej bytowskiej szkoły również wpłynęło podobne zgłoszenie. Sprawą zajęła się prokuratura. 

Zobacz także

„Zgodnie z doniesieniami, za pomocą komunikatora tekstowego na jednym z portali społecznościowych sprawca od 14 do 18 stycznia pochwalał zabójstwo prezydenta Gdańska”  - mówi bytowski prokurator rejonowy Ryszard Krzemianowski.

Na ten moment autor nienawistnych wpisów nie został znaleziony, a prokuratura wciąż stara się ustalić tożsamość kolejnego internetowego „hejtera”. W pierwszych dniach po zabójstwie Pawła Adamowicza zatrzymano ich w Polsce aż kilkunastu. W styczniu za pochwalanie ataku na Adamowicza została zatrzymana między innymi 61-latka z Zabrza i 34-letni raper z Knurowa.

Zobacz także

RadioZET.pl/dziennikbaltycki.pl/Onet/MK