Zamknij

CBA: Szef delegatury UOP w Rzeszowie aresztowany. Zarzuty korupcji

Redakcja
16.03.2017 09:43
Centralne Biuro Antykorupcyjne
fot. CBA

Były szef rzeszowskiej delegatury Urzędu Ochrony Państwa został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokuratura postawiła mu zarzuty korupcyjne, a sąd aresztował na trzy miesiące.

Były szef rzeszowskiej delegatury UOP Janusz W. miał od wielu lat - powołując się na wpływy między innymi w instytucjach państwowych i samorządowych - załatwiać tam sprawy za łapówki  - poinformował PAP Temistokles Brodowski z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Zobacz także

Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali go wraz z innym b. oficerem służb specjalnych Maciejem D., który pracował w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i CBA, w 2007 r. został zwolniony ze służby, zatrzymany i skazany prawomocnym wyrokiem. Teraz ponownie usłyszał zarzut powoływania się na wpływy w zamian za korzyści majątkowe.

Zagłosuj

Czy masz zaufanie do polskich służb?

Liczba głosów:

- Sprawę wspólnie z CBA prowadzi śląski wydział zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach –- podał Brodowski. Nie chciał udzielać dodatkowych informacji, odsyłając do prokuratury.

RadioZET.pl/PAP/MaAl