Zamknij

Nowe otwarcie w CBA. Andrzej Stróżny zastąpi szefa Biura, Ernesta Bejdę

19.02.2020 13:45
Ernest Bejda
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Dobiegła końca kadencja szefa CBA, Ernesta Bejdy. Jak przekazał rzecznik rządu, jego zadania, jako pełniący obowiązki szefa Biura, przejmie Andrzej Stróżny. To dotychczasowy funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, szef delegatury w Katowicach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Ernest Bejda kończy pracę w CBA w gorącym okresie. Agenci Biura przeprowadzili dziś rewizję mieszkań szefa NIK, Mariana Banasia, zatrzymali też Tomasza K., znanego jako agent Tomek. Pracę służb specjalnych obciąża z kolei słynna "spowiedź" b. agenta Tomka, który przyznał się do fałszowania dowodów w śledztwie dotyczącym willi Kwaśniewskich.

Zobacz także

Z informacji TVP.info wynika, że zmiana w kierownictwie CBA jest już ustalona. Ernesta Bejdę, powołanego na szefa Biura w 19 lutego 2016 roku (decyzję premier Beaty Szydło), ma zastąpić Andrzej Stróżny, szef delegatury w Katowicach. Ma pełnić funkcję pełniącego obowiązki szefa CBA przez trzy miesiące.

Zobacz także

Szefa CBA powołuje premier na 4-letnią kadencję, również szef rządu go odwołuje, po zasięgnięciu opinii prezydenta, Kolegium do Spraw Służb Specjalnych oraz sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

Rzecznik rządu: Obowiązki szefa CBA dla Andrzeja Stróżnego

Informacje TVP.info potwierdził po południu rzecznik rządu. Piotr Mueller przekazał na Twitterze, że p.o. szefa CBA zostanie Andrzej Stróżny.

RadioZET.pl/CBA.gov.pl/TVP Info