CBA zatrzymała cztery osoby, wśród nich były minister sprawiedliwości!

Redakcja
18.04.2018 11:50
CBA
fot. Wikimedia.Commons

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę cztery osoby, m.in. byłego ministra sprawiedliwości Andrzeja K. — dowiedziała się PAP ze źródeł bliskich sprawie. Zatrzymani zostali w śledztwie dotyczącym osób, które podawały się za funkcjonariuszy służb specjalnych lub uwiarygadniały ich działania.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził w środowej rozmowie z PAP, że agenci z katowickiej delegatury CBA zatrzymali byłego ministra sprawiedliwości,  Andrzeja K., jego współpracownika z kancelarii Piotra K. oraz gdańskiego biznesmena Marka S. i byłego funkcjonariusza Wojskowych Służb Informacyjnych Jerzego K.

Andrzej K. był szefem resortu sprawiedliwości w drugim rządzie Marka Belki.

Kolejni zatrzymani

Są to kolejni zatrzymani w śledztwie dotyczącym osób, które udawały agentów ABW i SKW i powoływały się na wpływy m.in. w wymiarze sprawiedliwości i służbach specjalnych i w zamian za załatwianie spraw urzędowych żądali korzyści majątkowych i przyjmowali je — wyjaśnił w rozmowie z PAP Brodowski.

Zobacz także

Agenci przeszukali mieszkania zatrzymanych i zabezpieczyli dowody, które mogą stanowić dowód w toczącym się śledztwie. Po zakończeniu czynności zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Mają tam usłyszeć zarzuty powoływania się na wpływy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Śledztwo jest rozwojowe

Wcześniej w tym śledztwie prowadzonym przez CBA  zatrzymano osiem osób podejrzanych o podszywanie się pod funkcjonariuszy służb specjalnych, płatną protekcję oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Brodowski zaznaczył, że sprawa nadal rozwija się, a lista osób zatrzymanych oraz zarzucanych przestępstw może ulec powiększeniu. O sprawie napisał w środę tygodnik „Gazeta Polska”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP