Członek zarządu regionu zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej Maciej G. wśród zatrzymanych przez CBA

Redakcja
22.06.2017 09:01
Członek zarządu regionu zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej Maciej G. wśród zatrzymanych przez CBA
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Członek zarządu regionu zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej Maciej G. wśród zatrzymanych przez CBA - ustaliło Radio ZET. Chodzi o nieprawidłowości w Zakładach Chemicznych Police.

Łącznie agenci Biura zatrzymali 10 osób. Wśród nich jest jeszcze działacz zachodniopomorskiej PO Robert Z. CBA wystąpiło do sądu o areszt dla wszystkich zatrzymanych. Polickie zakłady należą do Grupy Azoty, śledztwo CBA prowadzone pod nadzorem szczecińskiej prokuratury regionalnej dotyczy m.in. przestępstw przeciwko istotnym interesom gospodarczym Polski. Śledczy zarzucają też zatrzymanym wyrządzenie polickim zakładom chemicznym szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Według CBA zatrzymani byli odpowiedzialni i brali udział w decyzjach, które wyrządziły taką szkodę.

Zobacz także

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA wyjaśnił, że jeden z wątków śledztwa dotyczy podjętych w 2014 r. decyzji o inwestycji w kopalnie fosforytów w Senegalu w ramach spółki African Investment Group SA z Grupy Azoty. - Śledztwo jest wielowątkowe -– zaznaczył. Agenci CBA przeszukali kilkadziesiąt miejsc w Polsce - mieszkania oraz siedziby firm kooperujących z Zakładami. Kaczorek podał, że do sądu trafiły już wnioski o areszt wobec wszystkich zatrzymanych, powinny zostać w czwartek rozpatrywane, a prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Radio ZET/MAG/PAP/MAAL