CBA: Oszukali PKP na miliard złotych. 9 zatrzymanych

25.06.2019 08:32
CBA: Oszukali PKP na miliard złotych. 9 zatrzymanych

Oszustwo na poziomie miliarda złotych zarzuca dziewięciu osobom Centralne Biuro Antykorupcyjne. Agenci dowodzą, że chodzi o przetarg, w którym poszkodowanym była spółka PKP, zlecająca budowę systemu kontroli bezpieczeństwa pociągu.

CBA z oddziału katowickiego zatrzymało łącznie 9 osób. Miały one utrudniać przeprowadzenie przetargu na zamówienie publiczne. Usiłowały też oszukać zlecającego zamówienie – spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, a także działać na szkodę konkurencji.

Zatrzymania potwierdził dziś w rozmowie z PAP naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski. Zatrzymań dokonano na Mazowszu, Dolnym Śląsku i w woj. zachodniopomorskim.

Wśród zatrzymanych są kierownik i zastępca kierownika zakładu Instytutu Łączności we Wrocławiu, pięciu przedstawicieli spółki starającej się o kontrakt oraz radca prawny i przedsiębiorca współpracujący z tą spółką.

Temistokles Brodowski, z CBA

– Agenci CBA z katowickiej delegatury Biura dokonali zatrzymań w ramach prowadzonego śledztwa w sprawie próby utrudnienia publicznego przetargu dotyczącego budowy systemu kontroli bezpieczeństwa jazdy pociągów ERTMS/GSM/-R na liniach PKP ogłoszonego przez PKP PLK – precyzuje naczelnik z CBA.

RadioZET.pl/PAP