PAP: CBA zatrzymało brata komisarz Bieńkowskiej. Jej były asystent ''kierował grupą przestępczą''

Dominik Gołdyn
11.03.2019 09:45
PAP: CBA zatrzymało brata komisarz Bieńkowskiej. Jej były asystent ''kierował grupą przestępczą''
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

W poniedziałek został zatrzymany były asystent obecnej polskiej komisarz UE – Lech B. Kierował on grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi. Wśród zatrzymanych przez CBA jest brat Elżbiety Bieńkowskiej - Jarosław M. - dowiedziała się PAP. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek sześć osób m.in. w sprawie wyłudzenia środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zatrzymani mieli doprowadzić do szkody w mieniu NCBR na 2 mln zł - wynika z informacji PAP.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięciu śląskich przedsiębiorców i notariusza prowadzącego kancelarię notarialną w Tychach. Śledztwo dotyczy podejrzenia popełnienia oszustw na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podmiotów gospodarczych i osób prywatnych.

Ustalenia śledczych wskazują na usiłowanie wyłudzenia 10 mln zł z beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw oraz wyłudzenie z NCBiR ponad 2 mln zł. Postępowanie obejmuje także podejrzenie powoływania się na wpływy u osób publicznych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej popełniającej przestępstwa gospodarcze oraz karno-skarbowe i pranie pieniędzy.

Zobacz także

Wcześniej rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik poinformowała PAP, że wśród zatrzymanych jest były asystent b. senator i obecnej polskiej komisarz UE - Lech B., który miał kierować grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi. 

RadioZET.pl/PAP/DG