CBA zatrzymało cztery osoby. Jest podejrzenie o korupcję przy dostawach do KGHM

Redakcja
05.02.2019 09:19
CBA zatrzymało cztery osoby. Jest podejrzenie o korupcję przy dostawach do KGHM
fot. Mateusz Grochocki/East News

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby podejrzewane o korupcję przy dostawach urządzeń do KGHM Polska Miedź. Zatrzymani to dwóch pracowników koncernu i dwóch przedsiębiorców.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział we wtorek, że zatrzymań w śledztwie wszczętym na podstawie własnych materiałów CBA dokonali funkcjonariusze z rzeszowskiej delegatury CBA. „Funkcjonariusze przeszukują miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy zatrzymanych i zabezpieczają dowody” – dodał.

Mieli przyjmować łapówki

Śledztwo dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w latach 2012-2016 przez osoby pełniące funkcje publiczne. Zatrzymani to dwaj przedsiębiorcy z Dolnego Śląska i dwóch pracowników z Grupy Kapitałowej KGHM pełniących funkcje kierownicze.

Zobacz także

Mieli oni przyjmować cyklicznie od przedsiębiorców korzyści majątkowe w zamian za preferowanie ich firm przy udzielaniu zamówień na dostawę urządzeń do kopalń. Łapówki miały wynosić od kilku do 65 tysięcy złotych przy wartości zamówień od 30 tysięcy złotych do 1,5 miliona złotych.

Zobacz także

Brodowski zaznaczył, że zatrzymani przez CBA trafią do śląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

RadioZET/PAP/JZ