Zamknij

Akcja CBA w Małopolsce. Zatrzymano syna senatora PiS

Redakcja
19.12.2017 08:39
Akcja CBA w Małopolsce. Zatrzymano syna senatora PiS
fot. Wikimedia.Commons

Centralne Biuro Antykorupcyjne w wyniku własnych działań zatrzymało cztery osoby w Małopolsce: prezesa dużego inwestora na rynku nieruchomości, prezesa spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena z branży budowlanej.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

Według nieoficjalnych informacji PAP zatrzymany wiceprezes fundacji to Grzegorz K. - syn obecnego senatora PiS, a prezes firmy deweloperskiej to Przemysław K.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził wtorkowe zatrzymania, nie podając imion i inicjałów zatrzymanych.

- Działania własne krakowskiej delegatury CBA prowadzone od roku w dwu wątkach korupcyjnego śledztwa na dużą skalę pozwoliły na zatrzymanie czterech osób - powiedział. - Sprawa dotyczy korzyści majątkowych łącznie na 1,17 mln zł - dodał Kaczorek.

Jak zaznaczył, czynności z zatrzymanymi trwają, przeszukiwane są też ich mieszkania i biura.

Zobacz także

Według nieoficjalnych informacji PAP CBA weszło też do domu ojca zatrzymanego wiceprezesa fundacji - senatora PiS.

- Śledztwo CBA prowadzone jest w sprawie powoływania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych - podał Kaczorek.

- Działania CBA nadzoruje Prokuratura Regionalna w Katowicach - zaznaczył Kaczorek.

RadioZET.pl/PAP/DG