Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

CBA zatrzymało 5 osób. Chodzi o bezpieczeństwo lotów najważniejszych osób w państwie

18.09.2017 14:33
xxx wiadomosci

Funkcjonariusze CBA zatrzymali pięć osób ws. niesprawnych systemów meteo dla wojska. Jak powiedział PAP Piotr Kaczorek z CBA, systemy te miały być wykorzystywane m.in. przy zabezpieczeniu lotów - oznaczonych statusem HEAD - najważniejszych osób w państwie.

CBA zatrzymało 5 osób. Chodzi o bezpieczeństwo lotów najważniejszych osób w państwie fot. Wojciech Strozyk/East News

- Do zatrzymań doszło w Dęblinie, w Warszawie, w woj. mazowieckim i małopolskim. Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych - powiedział PAP Kaczorek. Dodał, że śledztwo prowadzone jest w całości przez Delegaturę CBA w Warszawie, pod nadzorem Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Z ustaleń CBA wynika, że w grudniu 2016 roku, przy dostawie dziewięciu mobilnych automatycznych systemów pomiarów meteorologicznych do Składu Materiałowego 2 Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie, za blisko 5 mln zł doszło do szeregu nieprawidłowości. - Systemy te są niezbędne do meteorologicznego zabezpieczenia działań poligonowych oraz operacji lotniczych na lądowiskach oraz innych miejscach startów i lądowań, w tym lotów oznaczonych statusem "HEAD" - dodał Kaczorek.

Śledztwo dotyczy oszustwa, przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków przez przedstawicieli zamawiającego oraz przedstawicieli prywatnych firm w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Według nieoficjalnych informacji PAP wśród zatrzymanych są wojskowi.

RadioZET.pl/PAP/KM

Oceń
Tagi