Nowy wątek w śledztwie GetBack. 6 osób zatrzymanych

Redakcja
03.10.2018 09:06
Afera GetBack
fot. PAP

6 osób – w tym były wiceprezes spółki Piotr T. – zostało zatrzymanych przez CBA w nowym wątku śledztwa w sprawie GetBack. Chodzi o wyprowadzenie ze spółki pod pozorem niekorzystnych umów 120 milionów złotych. O zatrzymaniach poinformowała prokuratura.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wśród zatrzymanych są też m.in. dyrektorzy zarządzający i zajmujący się windykacją w GetBack oraz właściciel kancelarii komorniczej – informuje nieoficjalnie PAP. Prokuratura Regionalna w Warszawie ma przedstawić im zarzuty dotyczące nadużycia zaufania w obrocie gospodarczym i doprowadzenia do wyrządzenia GetBack szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Zobacz także

Agenci CBA weszli do kilkunastu miejsc w stolicy. Przeszukują firmy i kancelarie komornicze, które miały działać na szkodę GetBack.

Do tej pory CBA zatrzymało w tej sprawie 12 osób, którym prokuratura postawiła zarzuty. Osiem z nich pozostaje w areszcie. Głównym podejrzanym jest były prezes spółki GetBack Konrad K. Zarzucono mu popełnienie ośmiu przestępstw przeciwko mieniu, obrotowi gospodarczemu i naruszających ustawę o obrocie instrumentami finansowymi. Grozi mu za to maksymalnie 10 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/JŚ