Według CBOS rośnie grupa zwolenników rządu Szydło

Redakcja
14.06.2017 14:32
Beata Szydło
fot. PAP

W czerwcu grupa zwolenników rządu Beaty Szydło zwiększyła się do 42 proc. (wzrost o 3 punkty proc. w stosunku do maja) - wynika z sondażu CBOS. Zmalała liczba przeciwników gabinetu - o 4 pkt proc. do 30 proc. Obojętność wobec rządu zadeklarowało 26 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.).

Na początku czerwca istotnie zwiększyła się grupa zwolenników rządu Beaty Szydło przy jednoczesnym spadku jego przeciwników, w efekcie notowanie rządu nigdy nie były tak dobre jak obecnie - podkreśla CBOS. "Przewaga liczebna grupy badanych popierających rząd nad grupą jego przeciwników jest największa od jego powstania" - podkreślono.

Zobacz także

CBOS zaznaczył, że w czerwcu po raz kolejny poprawiło się też postrzeganie Beaty Szydło w roli premiera. Zadowolenie z tego, że stoi ona na czele rządu, wyraża obecnie 49 proc. respondentów (o 2 pkt proc. więcej niż w maju). Niezadowolonych z faktu, iż funkcję premiera pełni Szydło jest obecnie 36 proc. badanych (spadek o 2 pkt proc.). 14 proc. badanych nie potrafi określić swojego stosunku do jej osoby (spadek o 1 pkt proc. mdm).

Zobacz także

"Także w odniesieniu do osoby premiera od czasu powstania obecnego rządu przewaga zwolenników nad przeciwnikami nigdy nie była tak duża jak obecnie" - zauważa ośrodek.

RadioZET.pl/pap/mal