Zamknij

CBŚP rozbiło gang sutenerski. Zatrzymano 13 kobiet

Redakcja
04.02.2019 11:34
Gang
fot. policja.pl

13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści majątkowych z nierządu innych osób zatrzymało CBŚP wspólnie z Prokuraturą Krajową z Rzeszowa. Zlikwidowano trzy agencje towarzyskie. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Jak poinformowała w poniedziałek w komunikacie rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz, zatrzymanych zostało 13 kobiet w wieku od 23 do 53 lat. Wśród nich znalazła się podejrzana o kierowanie grupą, a także osoby odpowiedzialne za nadzorowanie poszczególnych agencji i tzw. telefonistki, czyli osoby odpowiedzialne za utrzymywanie kontaktów z klientami.

Chcesz otrzymywać więcej takich newsów? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Jednej osobie przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a także czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. 12 osób usłyszało zaś zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji innych osób. Z zebranego materiału wynika, że zatrzymane kobiety uczyniły sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

– Wszystko wskazuje na to, że podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą „zatrudniała” kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń towarzyskich oddawały od 120 do 250 zł dochodu uzyskiwanego z prostytucji – poinformowała kom. Jurkiewicz.

Zobacz także

Dodała, że niektóre z zatrzymanych kobiet pracowały w tzw. wyjazdowych agencjach na terenie kraju, głównie w dużych miastach województw podkarpackiego, podlaskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. „Jak ustalili śledczy, z prowadzonych agencji towarzyskich miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł” – podała rzeczniczka. Według ustaleń śledczych proceder trwał od dwóch lat. 

RadioZET.pl/PAP/policja.pl/MP