CBŚP rozbiło grupę podejrzaną o wprowadzenie na rynek 1,5 tony narkotyków

Redakcja
09.03.2017 07:12
Narkotyki
fot. Policja

Funkcjonariusze z CBŚP we współpracy z antyterrorystami zatrzymali pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanych m.in. o wprowadzenie na rynek ponad 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany. Grupa działała na terenie Mazowsza od 2007 r.

Policjanci w tym samym czasie wkroczyli do mieszkań członków grupy w Garwolinie i Mińsku Mazowieckim. - Wiedząc o tym, że jeden z mężczyzn może posiadać broń i jest agresywny, funkcjonariusze poprosili o pomoc antyterrorystów, którzy w mieszkaniu w Mińsku Mazowieckim zatrzymali jednego z liderów grupy 41-letniego Mariusza M. - powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Z ustaleń śledczych wynika, że w ciągu 10 lat gangsterzy wprowadzili na rynek ponad 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany. Nadzorujący to śledztwo prokurator lubelskiego wydziału do zwalczania przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej przedstawił zatrzymanym zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i handlem narkotykami.

- Dwóch liderów usłyszało dodatkowo zarzuty związane z kierowaniem gangiem. Za te przestępstwa grozi im do 12 lat pozbawienia wolności - powiedziała rzeczniczka CBŚP. Jak dodała, podczas akcji policjanci zabezpieczyli 100 tys. zł należących do gangsterów. Decyzją sądu zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani.

RadioZET.pl/PAP/MaAl