Żerowali na biedzie i zmuszali do prostytucji. Śląscy przestępcy zarobili milion zł na handlu ludźmi

Redakcja
12.02.2018 08:40
CBŚP rozbiło grupę zajmującą się handlem ludźmi i sutenerstwem
fot. CBŚP

Policjanci z CBŚP rozbili na Dolnym Śląsku zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi i sutenerstwem. Zatrzymano osiem osób, w tym trzy kobiety. Szefowie grupy, –zdaniem policji, –mogli zarobić na przestępczym procederze milion złotych.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz, policja rozpracowywała grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji od 2015 r. Jej członkowie zajmowali się handlem ludźmi, nakłanianiem do prostytucji i ułatwianiem jej oraz zmuszaniem do jej uprawiania.

Żerowali na biedzie

„Do pracy werbowano kobiety w trudnej sytuacji finansowej, a zdarzało się też, że stosowano wobec nich przemoc fizyczną.

— Po każdej wykonanej usłudze dziewczyny zatrudniane w agencji towarzyskiej zmuszane były do rozliczeń finansowych” — podała Jurkiewicz.

Policja zatrzymała osiem osób działających w tej grupie, w tym trzy kobiety. W ich mieszkaniach zaleziono m.in. broń palną, paralizator, kij baseballowy i marihuanę. Zabezpieczono też 160 tys. zł.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Milion złotych zarobku

Śledztwo ws. działalności grupy prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Prokuratorzy z tego wydziału postawili zatrzymanym zarzuty związane z kierowaniem i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, handlem ludźmi, czerpaniem korzyści z cudzego nierządu, posiadaniem broni palnej i znacznej ilości narkotyków.

Decyzją sądu siedmioro podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec jednej prokurator zastosował dozór policyjny.

Według śledczych szefowie grupy mogli zarobić na przestępczym procederze milion złotych.

RadioZET.pl/pap/maal