Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sprzedawali narkotyki w butelkach popularnego napoju. CBŚP rozbiło hurtownię dilerów

13.04.2018 11:51
xxx wiadomosci

Zabezpieczono 15 litrów amfetaminy, ponad 3 kilogramy siarczanu amfetaminy, 2 tys. tabletek ecstasy, marihuanę i kokainę — podała policja.

narkotyki fot. Policja

Policjanci rozpracowywali grupę przez kilka miesięcy. Siatka dilerów zajmowała się sprzedażą i przemytem amfetaminy i ecstasy. Śledczy ustalili, że przestępcy stworzyli szlak przemytu prowadzący przez całą Unię Europejską. Środki rozprowadzano w Polsce przez sieć tzw. hurtowych dilerów. Na polski rynek oprócz amfetaminy i tabletek ecstasy miała trafiać także marihuana i kokaina.

zet2

— W jednym z wrocławskich pokoi hotelowych zatrzymano dwie osoby, zabezpieczając przy nich amfetaminę i tabletki ecstasy. Wszystko wskazuje na to, że przygotowywały one narkotyki do dalszej sprzedaży. Według szacunków policyjnych z zabezpieczonych 15 litrów płynnej amfetaminy można wytworzyć około 60 kilogramów proszku (siarczanu) o czarnorynkowej wartości 2,4 milionów złotych. Natomiast z całości ujawnionych narkotyków przeznaczonych do sprzedaży zysk mógł wynieść 2,7 mln zł — poinformowali policjanci.

Zagłosuj

Czy narkotyki powinny być legalne?

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi im za to nawet 15 lat za kratkami. Zastosowano wobec nich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

RadioZET.pl/policja/maal

Oceń
Tagi