Sprzedawali narkotyki w butelkach popularnego napoju. CBŚP rozbiło hurtownię dilerów

Redakcja
13.04.2018 11:51
narkotyki
fot. Policja

Zabezpieczono 15 litrów amfetaminy, ponad 3 kilogramy siarczanu amfetaminy, 2 tys. tabletek ecstasy, marihuanę i kokainę — podała policja.

Policjanci rozpracowywali grupę przez kilka miesięcy. Siatka dilerów zajmowała się sprzedażą i przemytem amfetaminy i ecstasy. Śledczy ustalili, że przestępcy stworzyli szlak przemytu prowadzący przez całą Unię Europejską. Środki rozprowadzano w Polsce przez sieć tzw. hurtowych dilerów. Na polski rynek oprócz amfetaminy i tabletek ecstasy miała trafiać także marihuana i kokaina.

zet2

— W jednym z wrocławskich pokoi hotelowych zatrzymano dwie osoby, zabezpieczając przy nich amfetaminę i tabletki ecstasy. Wszystko wskazuje na to, że przygotowywały one narkotyki do dalszej sprzedaży. Według szacunków policyjnych z zabezpieczonych 15 litrów płynnej amfetaminy można wytworzyć około 60 kilogramów proszku (siarczanu) o czarnorynkowej wartości 2,4 milionów złotych. Natomiast z całości ujawnionych narkotyków przeznaczonych do sprzedaży zysk mógł wynieść 2,7 mln zł — poinformowali policjanci.

Zagłosuj

Czy narkotyki powinny być legalne?

Liczba głosów:

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi im za to nawet 15 lat za kratkami. Zastosowano wobec nich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

RadioZET.pl/policja/maal