Zamknij

W polskim lesie odkryto prawdziwy arsenał! To 100 kg materiału wybuchowego z II wojny światowej [FOTO]

Redakcja
21.08.2017 11:04
W polskim lesie odkryto prawdziwy arsenał! To 100 kg materiału wybuchowego z II wojny światowej [FOTO]
fot. CBŚP

134 granaty moździerzowe, i 10-kilogramową bombę lotniczą znaleźli w lesie w woj. mazowieckim policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji - poinformowało w poniedziałek CBŚP. Policjanci ustalają, kto i po co zgromadził te materiały wybuchowe.

Czy należy zamknąć granicę Polski przed uchodźcami. Wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE.

Niewybuchy zostały zneutralizowane na poligonie przez saperów z inowrocławskiego 2. Pułku Inżynieryjnego. Arsenał pochodził z czasów II wojny światowej.

Zobacz także

Zgromadzone materiały wybuchowe ważące łącznie niemal 100 kg znaleźli policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zajmujący się zwalczaniem aktów terroru w jednym z kompleksów leśnych na terenie powiatu makowskiego (woj. mazowieckie). Śledczy wyjaśniają, czy mogły być one wykorzystywane w celach przestępczych.

Przechwytywanie

"Przypominamy, że wyrabianie, gromadzenie i posiadanie materiałów wybuchowych zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności" - poinformowało CBŚP.

Jak podkreśla CBŚP, tego typu materiały stanowią ogromne zagrożenie dla osób, które w tym rejonie mogły znaleźć się zupełnie przypadkowo.

RadioZET.pl/PAP/DG