„Łowcy cieni” zatrzymali oszusta ściganego przez Interpol. Miał wyłudzić nawet 7 mln dolarów!

Redakcja
30.05.2018 08:46
Zatrzymany
fot. CBŚP

27-letniego obywatela Nigerii podejrzanego m.in. o oszustwa i kradzieże danych zatrzymali „łowcy cieni”” CBŚP i policjanci z Wrocławia. Mężczyzna mógł spowodować straty w wysokości 7 milionów dolarów. Grozi mu 30 lat więzienia.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz, zatrzymanie mężczyzny na jednym z wrocławskich osiedli to efekt współpracy policjantów z Wrocławia, FBI i Interpolu.

Obywatel Nigerii, którego dane trafiły do bazy osób poszukiwanych przez Interpol, jest podejrzewany o udział w zmowie przestępczej, przestępstwa telekomunikacyjne, bankowe, a także kradzież tożsamości. „

Zobacz także

Z ustaleń śledczych wynika, że działalność przestępczą ukierunkował na wyłudzanie pieniędzy od poszkodowanych poprzez portale internetowe. „Tego typu przestępstwa na terytorium USA zagrożone są łączną karą do 30 lat pozbawienia wolności”” –– podała Jurkiewicz.

Rzeczniczka poinformowała, że działalność zatrzymanego mogła spowodować straty w wysokości 7 mln dolarów”. Obecnie 27-latek czeka na ekstradycję do USA.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/PAP/MP