Członek włoskiej mafii zatrzymany w Polsce

Redakcja
20.06.2017 11:06
Członek włoskiej mafii zatrzymany w Polsce
fot. Archiwum Radia ZET

Członek Camorry (neapolitańskiej grupy przestępczej) został schwytany przez Centralne Biuro Śledcze Policji w Rzeszowie. Od kilku lat ukrywał się w Polsce. Był przedstawicielem handlowym.

Antonio C. znajdował się w czołówce najbardziej poszukiwanych włoskich przestępczych. W 2011 r. został skazany przez Sąd Apelacyjny w Neapolu na karę 10 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za międzynarodowy handel narkotykami oraz udział w tworzeniu struktury mafijnej Camorry z klanu "Contini". 

Mężczyzna mieszkał pod Rzeszowem. Był przykładnym mężem i ojcem. Ze względu na kwestie bezpieczeństwa posługiwał się co najmniej dwoma fałszywymi tożsamościami.

W czerwcu tego roku włoscy policjanci przekazali funkcjonariuszom CBŚP informację o tym, że Antonio C. przebywa w Polsce.

- Z uwagi na jego kryminalną przeszłość do zatrzymania zostali zaangażowani policjanci z zespołu realizacyjnego CBŚP. Dzięki ich profesjonalizmowi, po kilkudziesięciu sekundach od wejścia na posesję, włoski mafioso został obezwładniony - oświadczył Szymański.

To nie pierwsze zatrzymanie członka Zamorry w Polsce. Na początku roku policjanci krakowskiego CBŚP zatrzymali w jednej z krakowskich pizzerii 52-letniego Luigiego B., innego członka grupy.

RadioZET.pl/KM