CBŚP zatrzymało podejrzanych o handel „dopalaczami” i pranie brudnych pieniędzy

23.05.2019 09:55
CBŚP zatrzymało podejrzanych o handel „dopalaczami” i pranie brudnych pieniędzy
fot. CBŚP

CBŚP zatrzymało 15 członków zorganizowanej grupy przestępczej handlującej dopalaczami – informuje Polska Agencja Prasowa. Mogli wprowadzić blisko 600 kilogramów substancji wartej 14 milionów złotych.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Śledztwo nadzoruje lubelska Prokuratura Krajowa. Policjanci CBŚP w ramach kontroli zabezpieczyli ponad 120 kg substancji psychoaktywnych o wartości ok. 3 mln zł.

CBŚP: Handlowali „dopalaczami” przez internet. Tysiące transakcji, towar warty miliony złotych

Wśród zatrzymanych jest mężczyzna, którego uznaje się za lidera grupy. Wielomiesięczna praca śledczych z CBŚP i prokuratury wykazała, że grupa handlująca dopalaczami działała od kwietnia 2015 r. do sierpnia 2018 r. Terenem ich działań były województwa śląskie, mazowieckie, pomorskie, lubelskie i opolskie.

Jak podaje PAP, działania grupy polegały na wysyłce „dopalaczy” przez sklepy internetowe. Policjanci CBŚP zatrzymali łącznie 15 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wytwarzaniem i wprowadzeniem do obrotu tzw. dopalaczy. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa przeprowadzić mogła nawet 15 tys. transakcji.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce już jesienią 2018 roku. CBŚP dotarło do kolejnych pięciu podejrzanych przed tygodniem. W toku śledztwa wnieśli do sądu o tymczasowy areszt dla czterech osób. Sąd przychylił się do wniosku.

Zobacz także

Ostatnie zatrzymania miały miejsce we wtorek. CBŚP zatrzymało pięć osób, przeszukując uprzednio użytkowane przez nich nieruchomości. Czterech mężczyzn i kobietę, w wieku 24-44 lat, podejrzewa się o pranie pieniędzy pochodzących z handlu „dopalaczami”. Z 15 zatrzymanych przez śledczych osiem zostało tymczasowo aresztowanych.

CBŚP przypomina, że przyjęcie nawet najmniejszej ilości dopalaczy może spowodować śmierć osoby, która je zażyła.

RadioZET.pl/PAP