Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Żabka zmienia właściciela. Do kogo będa teraz należeć sklepy?

22.02.2017 11:02
xxx wiadomosci

Sieć sklepów Żabka Polska zmienia właściciela. Spółkę kupił fundusz CVC Capital Partners, który w Polsce jest właścicielem m.in. PKP Energetyka.

Zabka zmienia właściciela. fot. Zabka

Popularna sieć sklepów Żabka będzie niedługo własnością funduszu CVC Capitals Partners. Do sfinalizowania transakcji konieczne pozostały zgody, związane z obowiązującymi przepisami antymonopolowymi. Żadna ze stron nie podaje ile transakcja była warta. Branżowe media mówią o kwocie rzędu miliarda euro.

Zagłosuj

Czy kupujesz w sieciowych sklepach?

Obsługująca CVC kancelaria Greenberg Traurig w komunikacie prasowym stwierdziła „sprzedaż Żabka Polska jest największą transakcją w historii polskiego rynku detalicznego handlu spożywczego i zarazem największą transakcją wyjścia funduszu private equity z inwestycji przeprowadzoną w Polsce”.

Od maja 2011 roku sieć znajduje się w rękach funduszu inwestycyjnego Mid Europa Partners. Żabka istnieje od 1998 roku. Od tamtej pory kilkukrotnie zmieniała właścicieli. Obecnie pod markami Żabka i Freshmarket sieć posiada ok. 4500 sklepów i obsługuje ok. 2 milionów klientów dziennie.

Osiedlowe Żabki zmiany przechodzą nie tylko w dokumentach. Od ubiegłego roku sieć pracuje nad nowym wizerunkiem. To dlatego klasyczne logo z uśmiechniętym zwierzakiem, zastępowane jest nowoczesnym, minimalistycznym designem. Nowa strategia Żabki polega na otwarciu się na "klientów w biegu". W związku z tą koncepcją zmieniono asortyment. Pojawiło się więcej dań gotowych, przekąsek i napojów na wynos. W ubiegłym roku mówiło się także o darmowym wi-fi w każdym sklepie. Testową "nową Żabkę" otwarto w centrum Warszawy. Czy strategia będzie kontynuowana pod skrzydłami nowego właściciela? Przekonamy się wkrótce.

RadioZET.pl/Forbes/MaAl

Oceń
Tagi