Zamknij

Projekt "Zatrzymaj aborcję" Kai Godek znowu w Sejmie

Redakcja
28.06.2018 17:59
Projekt "Zatrzymaj aborcję" Kai Godek znowu w Sejmie
fot. Olimpik/Reporter/East News

Sprawa całkowitego zakazu aborcji ponownie trafi do Sejmu. "Kaja Godek już wie a Posłowie i Posłanki nic nie wiedzą. Taki mamy sejm" - komentuje Joanna Scheuring Wielgus nawiązując do późnego pojawienia się informacji na stronie sejmowej (w chwili pisania tego posta informacji nie było). Kaja Godek wyjaśnia, że tak działają procedury i najpierw podjętych krokach dowiaduje się wnioskodawca projektu. 

Kaja Godek poinformowała na Twitterze, że w poniedziałek 2.07 o 16:00 sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny rozpatrzy projekt "Zatrzymaj aborcję". 

Sprawę skomentowała Joanna Scheuring-Wielgus (dawniej posłanka Nowoczesnej, obecnie niezależna). To ciekawe, że Kaja Godek już wie a Posłowie i Posłanki nic nie wiedzą. Taki mamy sejm. Dziewczyny- mobilizacja" - napisała. 

Na post opublikowała zwolenniczka całkowitego zakazu aborcji. "Posłance JSW gratuluję znajomości procedur sejmowych. Zawsze najpierw dowiadują się wnioskodawcy, a potem jest info na stronie Sejmu. To zawsze tak działa, pobudka! ;)" - 

Na doniesienia środowisk anti-choice błyskawiczne reaguje Strajk Kobiet. W poniedziałek pod Sejmem odbędzie się protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, które i tak jest już jednym z najbardziej restrykcyjnym na świecie.

"Będziemy pod Sejmem w czasie prac Komisji, pilnując realizacji naszego postulatu, który się w odniesieniu do tego nieludzkiego, barbarzyńskiego projektu nie zmienił – ma on trafić do kosza, tak jak każdy inny projekt zmierzający w efekcie do wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji. Mobilizujemy się także lokalnie!" - piszą organizatorki z OSK na facebooku.

RadioZET.pl/KM