Zamknij

Caritas Polska pod lupą komisji nadzorczej. Chodzi o "konflikt interesów"?

01.10.2019 00:02
Caritas Polska pod lupą komisji nadzorczej. Chodzi o "konflikt interesów"?
fot. Heroc/Shutterstock

Caritas Polska ma kłopoty – donosi Dziennik Gazeta Prawna. Znana, katolicka organizacja charytatywna znajduje się obecnie pod lupą komisji nadzorczej. Wszystko za sprawę umowy z PR-ową firmą Commee Bridge.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Gazeta Prawna, Caritas Polska ma umowę z Commee Bridge od grudnia 2017 roku. Firma realizowała dla organizacji różnego rodzaju zadania z zakresu PR. Jak się okazuje, jej dyrektor naczelny – Robert Kazimierski – to „równocześnie kierownik centrum medialnego kościelnej instytucji, które te zadania zlecała”.

Zobacz także

Firma zatrudnia "pracowników sezonowych"?

„A więc mowa o ewidentnym konflikcie interesów” – czytamy w GP. Według autorów tekstu, Commee Bridge wystawiła Caritas fakturę, sięgającą sumy „co najmniej 170 tysięcy złotych”.

Zobacz także

To jednak nie wszystko. Według dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej, Commee Bridge nie posiada stacjonarnego biura, a zatrudnione przez nią osoby to „pracownicy sezonowi”. Ponadto, na stronie internetowej spółki zauważono wyraźne niespójności. Zdaniem autorów publikacji, firma chwali się osiągnięciami z czasów, gdy jeszcze nie powstała.

Sprawie przygląda się Episkopat

Cała sprawa wzbudziła również wątpliwości Episkopatu. Biskupi wezwali Komisję Nadzorczą Caritas Polska do przeprowadzenia śledztwa wewnątrz organizacji i wyjaśnienia tych zarzutów.

Zobacz także

Warto zaznaczyć, że organizacja charytatywna Caritas Polska działa w ramach Konferencji Episkopatu Polski. Kontroluje pracę 44 pozostałych filii Caritas na terenie Polski – diecezjalnych i archidiecezjalnych.

 

RadioZEt.pl/Dziennik Gazeta Prawna/Onet