Kontrowersyjne słowa Cejrowskiego o Tusku: Niech siedzi z gwałcicielami

21.04.2017 09:03

On w tej chwili chce mataczyć, trzeba go przymknąć jak zwykłego kryminalistę - tak ostro o Donaldzie Tusku mówił w wywiadzie dla TVP Info Wojciech Cejrowski. Zdaniem znanego dziennikarza i podróżnika, były premier odpowiedzialny jest bezpośrednio za zaniedbania w śledztwie smoleńskim, a jego postawę ws. współpracy SKW i FSB nazywa "zdradą" i sugeruje, aby traktować go jak przestępcę.

Cejorwski fot. East News
Zagłosuj

Czy uważasz, że Wojciech Cejrowski przesadził w swojej wypowiedzi dot. Donalda Tuska?

Słynący ze skandalizujących wypowiedzi i skrajnie prawicowych poglądów Cejrowski był gościem Michała Rachonia w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info. Jak zwykle, nie hamował się w wyrażaniu swoich opinii. Tym razem celem jego ataków był Donald Tusk, którego oskarżył o unikanie odpowiedzialności oraz działanie na szkodę państwa polskiego.

"Porąbano te zwłoki"

Cejrowski uważa, że afera związana z zamianą ciał w trumnach ofiar katastrofy smoleńskiej to ten rodzaj zaniedbania, który bezpośrednio idzie na konto byłego szefa rządu.

- W jednej trumnie były dwie głowy, trzy ręce i cztery miednice ludzkie, czyli, że porąbano te zwłoki, a potem wrzucano rąbankę do trumny. O takie rzeczy trzeba pytać Donalda Tuska w nieskończoność, aż się odniesie - mówił.

– To za jego władzy zostało poczynione takie zaniechanie - dodał.

Zdrada narodowa

Dla autora "Rio Anaconda" sam fakt współpracy między polskimi i rosyjskimi służbami specjalnymi jest haniebny, nieakceptowalny i powinien być rozpatrywany w kategorii "zdrady narodowej".

- Współpraca z obcym mocarstwem, które jest wrogie, w tej sprawie ewidentnie wrogie wobec Polski. Ten rodzaj współpracy to zdrada państwa polskiego. Bo jak się jest urzędnikiem polskiego państwa, to się nie współpracuje jednocześnie z obcymi służbami wrogo nastawionym - stwierdził. 

Tusk kryminalistą?

Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego, byłego premiera należy traktować jak zwykłego przestępcę, niezależnie od tego, jaką pełni funkcję w strukturach europejskich. Użył przy okazji pod jego adresem bardzo ostrych słów:

- Donald Tusk jest zwyczajnym obywatelem i niech się nie zasłania immunitetem, bo to jest immunitet europejski. Trzeba dziada złapać za ryżą czuprynę, najpierw wsadzić do aresztu, żeby nie mataczył. Trzeba go przymknąć, jak zwykłego kryminalistę. Zrobić śledztwo, kiedy jest w areszcie, a potem do sądu i zwykły wyrok więzienia - perorował. 

- Niech siedzi, jak wszyscy inni, z gwałcicielami i prostytutkami – zakończył w bardzo zdecydowanym tonie.

RadioZET.pl/TVP Info/MP

Oceń