Oszukiwali staruszków na policjanta. W tym celu zbudowali całą centralę telefoniczną

Redakcja
11.04.2018 17:31
Oszukiwali staruszków na policjanta. W tym celu zbudowali całą centralę telefoniczną
fot. Policja

Mokotowscy kryminalni zatrzymali kuriera oraz dwóch mężczyzn kierujących grupą wyłudzającą od starszych osób pieniądze metodą „na policjanta” - podała policja.

Grupę rozpracowano, kiedy próbowała oszukać 82-letniego mężczyznę. Przestępcy trafili na starsze małżeństwo wykonując połączenia na losowe numery telefonów. Standardowo dla tej metody, poinformowano niedoszłe ofiary, że rozmawiają z policjantem. Żona pokrzywdzonego rozmawiać nie chciała. Przekazała słuchawkę mężowi, który za namową fałszywego policjanta udał się do banku, ab przekazać oszustom swoje pieniądze. Przestępcy utrzymywali stały kontakt z mężczyzną i przekazywali mu informacje.

zet

- W okolicach banku podszedł do niego tzw. „kurier”, który odebrał od niego kopertę z pieniędzmi. Kryminalni zatrzymali go chwilę później. Piotr R. miał przy sobie 20.000 złotych, które w dobrej wierze przekazał mu pokrzywdzony. Tego samego dnia, na parkingu w pobliżu miejsca, z którego telefonowali przestępcy, funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego Adriana Z., w przeszłości karanego dwukrotnie za tego typu oszustwa oraz o 3 lata starszego, 25-letniego Patryka Ś., posiadającego również przeszłość kryminalną. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu - poinformowała policja.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Następnie przeszukano mieszkanie, z którego wykonano połączenie do małżeństwa. Znaleziono tam sprzęt, z którego korzystano przy namierzaniu ofiar: laptopy, telefon komórkowy, karty SIM, książkę telefoniczną oraz zapiski, na których znajdowało się również nazwisko 82-latka.

Cała trójka usłyszała zarzuty prokuratorskie. Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec nich 3 miesięczne areszty. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

RadioZET.pl/policja/maal