Ceny paliw w dół. Jest jeden wyjątek

Redakcja
21.10.2017 19:20
Ceny paliw w dół. Jest jeden wyjątek
fot. PAP

W nadchodzącym tygodniu jest szansa na niewielkie spadki cen paliw, może za to nieco podrożeć autogaz - przewidywali w piątek analitycy e- petrolu i BM Reflex.

Zagłosuj

Jakie paliwo tankujesz do swojego samochodu?

Liczba głosów:

"Mała zmienność na rynku ropy naftowej w ostatnich dniach oraz stabilizacja złotego wobec dolara powodują, że hurtowe ceny paliw na rynku krajowym poruszają się w wąskim kanale cenowym. Taki układ nie daje impulsu do dynamicznych zmian cen detalicznych. Te co prawda spadają w ostatnich kilkunastu dniach, ale w przypadku benzyny to spadek średnio o 7 groszy na litrze, a przypadku diesla jedynie o 3 grosze na litrze" - napisali w piątkowym komentarzu analitycy BM Reflex.

Zauważyli, że w mijającym tygodniu wszystkie paliwa taniały o około 1-2 gr na litrze.

Z raportu cen paliw zrealizowanego przez e-petrol.pl wynika, że tylko ceny benzyny bezołowiowej 95 zanotowały spadek o 3 grosze na litrze. W dobiegającym końca tygodniu trzeba było za to paliwo zapłacić 4,54 zł/l. Na niezmienionym poziomie pozostały ceny benzyny bezołowiowej 98, która kosztuje średnio w kraju 4,89 zł/l oraz diesla, za który płaci się 4,42 zł/l. Jedynym paliwem, które w ostatnich dniach podrożało był autogaz, którego średnia cena po podwyżce o 3 gr wynosi 2,12 zł/l.

Zobacz także

"Zazwyczaj w poprzednich latach o tej porze roku ceny paliw zbliżały się mocno do siebie albo wręcz proporcje były odwrócone na korzyść benzyny, która jesienią zazwyczaj wyraźnie taniała. W tym roku tendencja ta także jest widoczna, ale nie przenosi się na stacje benzynowe. Obecny poziom marż detalicznych na dieslu jest bowiem bardzo niski, a tym samym wciąż tankowanie oleju napędowego wiąże się z mniejszym wydatkiem, niż w przypadku kupna benzyny" - dodali analitycy e-petrolu.

RadioZET.pl/PAP/DG