Zamknij

Ceny nad Bałtykiem zaskakują nawet Brytyjczyków

Redakcja
09.08.2017 17:50
Ceny nad Bałtykiem zaskakują nawet Brytyjczyków
fot. East News

Szerokie piaszczyste plaże oddzielone od miast wydmami i lasami mogą przyciągać zagranicznych turystów do zaplanowania wakacji w Polsce. Wiele osób twierdzi jednak, że bardziej od tłumów i niepewnej pogody, odstraszają… ceny.

Do studia TVN24 Biznes i Świat zaproszono Brytyjczyka, który od lat mieszka w Polsce. Mężczyzna opowiedział, jak turystyka nad polskim morzem wygląda z jego perspektywy. – Nie brakuje niczego. No może nie ma gwarancji pięknej pogody – mówił Steve Terret.

Wakacje w Polsce

Rodzina gościa w studiu zaplanowała wakacyjną wizytę w Polsce. – Moja siostra przyjeżdża na tydzień do Polski. Będzie nocować w Warszawie. Ceny w Gdańsku są kolosalne, więc zrezygnowali. Brytyjska rodzina stwierdziła, że nad polskim morzem jest za drogo – komentuje zdziwiony Brytyjczyk.

Wysokie ceny odstraszają Brytyjczyków

Zdaniem Terreta najatrakcyjniejsze miejsca w Polsce, które widział do tej pory to Gdańsk, Gdynia i Sopot, a także Kraków i Warszawa. Jego zdaniem Brytyjczyków niemiło mogą zaskoczyć wysokie ceny w niektórych miejscach, szczególnie w Gdańsku.

Tymczasem w branży turystycznej w Polsce dzieje się bardzo dobrze. Zdaniem analityków, to może być rekordowy rok. – Na koniec roku spodziewamy się około 1,5 mld złotych przychodów. Liczba klientów powinna wzrosnąć o około 25 procent – mówi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours w rozmowie z reporterem magazynu "Forbes".

Oto nowy sposób złodziei na okradanie nad Bałtykiem:

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24BiS/Forbes/strz