Zamknij

Właściciele samochodów na gaz mogą świętować. Dwie znakomite wiadomości!

Redakcja
09.03.2018 17:04
Ceny paliw, LPG
fot. Pixabay

W mijającym tygodniu taniały paliwa zarówno w hurcie jak i na polskich stacjach. Za paliwa płacimy mniej niż rok temu. Autogaz kosztuje już poniżej 2 zł - napisali w piątkowym komentarzu analitycy rynku paliwowego.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Ceny paliw: Pb95, Pb98, ON, LPG

"Ceny na stacjach benzynowych wróciły do poziomu sprzed dwóch tygodni, co oznacza, że taniej w tym roku nie tankowaliśmy. Obniżka wyniosła 3 grosze dla wszystkich gatunków paliw. Benzyna 95-oktanowa kosztuje średnio 4,59 zł/l, a olej napędowy 4,49 zł/l. Średnia ogólnopolska cena autogazu pierwszy raz od sierpnia ubiegłego roku znalazła się poniżej poziomu 2 złotych i wynosi aktualnie 1,99 zł/l'' - napisali w komentarzu analitycy e-petrolu.

Kierowcy samochodów z instalacją na LPG mają jeszcze jeden powód do świętowania – autogaz, który w unijnych dyrektywach jest traktowany jako paliwo alternatywne, według rządowych planów nie będzie objęty opłatą emisyjną

To również Cię zainteresuje: Które stacje benzynowe mają najlepszy olej?

Analitycy BM Reflex zauważyli z kolei, że skala zmian cen paliw na stacjach w mijającym tygodniu była "mocno zróżnicowana". W ich opinii spadek cen w hurcie pozwoli na dalszy spadek cen paliw na stacjach w nadchodzącym tygodniu. "Skala ewentualnych obniżek może być zbliżona do notowanych w tygodniu. Bieżąca sytuacja pozwala na tankownie tańsze niż przed rokiem. Za benzyny płacimy o około 12 groszy na litrze mniej, za diesla o 8 groszy, a za autogaz aż 20 groszy na litrze".

Zagłosuj

Jakich opon używasz w sezonie zimowym?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PAP/DG