Kierowców czeka szok. Ceny paliw rekordowo w górę

Redakcja
13.05.2018 20:32
Ceny paliw
fot. Grzegorz Banaszak/East News

Ceny paliw na stacjach rosną i nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie mogło się to zmienić. Analitycy przewidują, że w nadchodzącym tygodniu cen benzyny 95 przekroczą 5 zł. Dodali, że w tle jest polityka światowa i dyskusja nad opłatą paliwową w Polsce.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Jaki paliwo tankujesz do swojego samochodu?

Liczba głosów:

"Mijający tydzień przyniósł dalsze podwyżki na stacjach i ponownie średnie ceny benzyny i oleju napędowego wzrosły o 4 i 6 groszy na litrze'' - napisali w piątkowym komentarzu analitycy portalu e-petrol.

Jak podaje portal Business Insider Polska, prognozowane ceny paliw w tygodniu od 14 do 20 maja 2018 roku sięgną rekordowych kwot. Popularna „95-tka” będzie kosztować średnio 5,24-5,35 zł/l. Tankowanie oleju napędowego w Polsce to wydatek rzędu 4,85-4,96 zł/l. Do poziomu 2,07-2,14 zł/l wzrosła średnia ogólnopolska cena autogazu.

Zobacz także

Analitycy DM Reflex zauważyli, że ceny benzyny osiągnęły poziom najwyższy od lipca 2015 roku, a oleju napędowego od listopada 2014.

"Kierunek zmian na stacjach w najbliższym czasie nie ulegnie raczej zmianie, a za sprawą nowej politycznej inicjatywy w postaci proponowanej przez rząd opłaty emisyjnej, na wyraźniejsze obniżki nie ma też raczej co liczyć w dłuższej perspektywie. Jeśli nowy paliwowy podatek wejdzie w życie z początkiem przyszłego roku, to pomimo uspokajających zapewnień koncernów, można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że kierowcy odczują jego negatywne skutki" - czytamy komentarzu e-petrol.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/Business Insider/DG