Zamknij

Fatalne prognozy dla kierowców. Rekordowe ceny paliw na Wszystkich Świętych

Redakcja
26.10.2018 14:35
Fatalne prognozy dla kierowców. Rekordowe ceny paliw na Wszystkich Świętych
fot. PAP

Ceny paliw na Wszystkich Świętych. W nadchodzącym tygodniu podróżowanie samochodem będzie najdroższe od pięciu lat, choć – jak przewidują eksperci – scenariusz na obniżki cen paliw w kolejnych dniach jest realny. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Eksperci Reflexu wyliczyli, że rachunki za paliwo będą wyższe niż przed rokiem o 12 proc. w przypadku benzyny, o 17 proc. w przypadku diesla i o 18 proc. w przypadku autogazu.

„Początek listopada to okres wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego warto szukać stacji, na których paliwa są najtańsze. Pomóc mogą w tym nowoczesne technologie, takie jak aplikacja mobilna tuTankuj. Za jej pośrednictwem kierowcy dzielą się informacjami o cenach paliw i w mijającym tygodniu zarejestrowali na Dolnym Śląsku rekordowo niską cenę benzyny bezołowiowej 95 na poziomie 4,79 za litr” – rekomendują eksperci e-petrolu.

Ceny paliw na Wszystkich Świętych 

Analitycy e-petrol przewidują, że w tygodniu, w którym przypada Święto Zmarłych, za benzynę 95-oktanową trzeba będzie zapłacić między 4,99-5,11 zł za litr,  ON 5,10-5,20 za litr, zatankowanie litra autogazu to koszt 2,46-2,54 zł.

Choć w ostatnich dniach na światowych rynkach ropa taniała, to jednak nie przełożyło się to na wyraźną przecenę w krajowych rafineriach. W opinii analityków dzieje się tak z powodu równoległego osłabienia złotówki w relacji do dolara. 

Zobacz także

„Benzyna bezołowiowa co prawda potaniała w skali tygodnia o ponad 40 złotych i kosztuje aktualnie w hurcie średnio 3902,40 zł za metr sześc., ale w górę poszły za to notowania oleju napędowego. Metr sześcienny diesla dzisiaj w rafineriach jest średnio wyceniany na 4 tys. 232,40 zł, czyli 26,60 zł powyżej poziomu z poprzedniego piątku” – napisali w piątkowym komentarzu.

RadioZET.pl/PAP/DG