Zamknij

Diesel droższy od benzyny. Ceny autogazu idą na rekord. ''Różnica sięgnęła 19 groszy na litrze"

Redakcja
03.11.2018 11:34
Diesel droższy od benzyny. Ceny autogazu idą na rekord. ''Różnica sięgnęła 19 groszy na litrze"
fot. GERARD/REPORTER

Zgodnie z oczekiwaniami, tanieją benzyny a drożeje autogaz i olej napędowy, który jest teraz na stacjach najdroższy od połowy sierpnia 2014 roku. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Jakie paliwo tankujesz do swojego samochodu?

Liczba głosów:

Jak podaje w komunikacie BM Reflex, obserwowane korekty cen benzyny w dół wyniosły średnio ok. 3 – 4 grosze na litrze, natomiast ceny diesla i autogazu wzrosły średnio odpowiednio o 8 i 5 groszy na litrze. "Tym samym różnica między średnim poziomem oleju napędowego i benzyny bezołowiowej 95 w kraju sięgnęła 19 groszy na litrze" - czytamy w komunikacie.

"Warto podkreślić, że z podobną relacją cen mieliśmy do czynienia kilkukrotnie, ale nigdy do tej pory dysproporcje nie były tak wysokie. W nadchodzącym tygodniu różnica może się jeszcze powiększyć, bowiem spodziewamy się dalszych spadków cen benzyny na stacjach, a w przypadku diesla stabilizacji lub lekkich podwyżek - prognozują eksperci z BM Reflex.

Analitycy e-petrol w piątkowym komentarzu o sytuacji na rynku paliw dodali, że polscy kierowcy aut benzynowych w okresie tradycyjnych wyjazdów na groby bliskich mogli odetchnąć. "Jest taniej niż w ostatnich tygodniach, a obniżki cen raczej się nie skończą. Obecnie za litr Pb95 płaci się 5,08 zł, zaś za litr Pb98 - 5,39 zł. W przypadku aut dieslowskich i napędzanych LPG prognozy są znacznie gorsze. Paliwa te są najdroższe od 2014 roku - litr diesla kosztuje 5,24 zł/l, a litr LPG - 2,54 zł" - podkreślono w komentarzu.

Zobacz także

Eksperci z e-petrol prognozują przy tym, że w kolejnych dniach ceny detaliczne na stacjach paliw będą kontynuować dotychczasowe trendy. "Na okres nowego tygodnia zakończonego 11 listopada spodziewamy się, że cena benzyny Pb95 spaść może nawet do poziomu 4,97 - 5,08 zł/l, a dla Pb98 możliwe jest obniżenie się cen do poziomu 5,28-5,39 zł/l. Zwyżki dotyczące paliwa dieslowskiego sięgnąć mogą nawet do górnej granicy 5,34 zł/l. Autogaz natomiast w nadchodzącym tygodniu ulokuje się w przedziale 2,54 - 2,61 zł/l - rekomendują. 

RadioZET.pl/PAP/DG