Dobre wieści dla kierowców. Na stacjach spadki cen paliw

Redakcja
26.11.2017 09:30
Dobre wieści dla kierowców. Na stacjach spadki cen paliw
fot. Pixabay

Do końca listopada ceny paliw na stacjach powinny nadal lekko spadać - przewidują analitycy. W mijającym tygodniu najtaniej było na stacjach w woj. dolnośląskim. Najdroższa benzyna była na Podkarpaciu, a diesel - w Warmińsko-mazurskiem.

Zagłosuj

Jaki paliwo tankujesz do swojego samochodu?

Liczba głosów:

Eksperci e-petrol zwracają uwagę na czwartkowe spotkanie w Wiedniu przedstawicieli kartelu OPEC, którzy zadecydują o dalszym kształcie surowcowego eksportu, co może mieć ogromne znaczenie dla cen ropy na całym globie. - Na razie chyba jednak polscy kierowcy nie powinni mieć powodów do obaw - uspokajają.

W swym piątkowym komentarzu e-petrol zwraca uwagę na to, że zmiany, które w tym tygodniu zachodziły w rafineryjnych cennikach, były stosunkowo niewielkie i nie należy oczekiwać, że w dalszej perspektywie wynikną z nich istotne ruchy, odczuwalne w cenach detalicznych. Aktualna cena benzyny 95-oktanowej niemal nie różni się od wyników z ubiegłego weekendu i wynosi 3 tys. 653 zł za m sześc.

- W przypadku oleju napędowego byliśmy natomiast świadkami 7-złotowego spadku do poziomu 3 tys. 628 zł za m sześc. O 10 zł potaniał natomiast metr sześcienny oleju opałowego, który aktualnie w hurcie wyceniany jest na 2 tys. 391 zł - napisali.

Zobacz także

Portal e-petrol przewiduje, że w nadchodzącym tygodniu benzyna Pb98 będzie kosztowała 4,91-5 zł za litr, a odmiana 95-oktanowa tego paliwa kosztować może 4,59-4,70 zł za litr. Cena oleju napędowego wyniesie między 4,51-4,60 zł za litr, a jeśli chodzi o ceny autogazu, to oczekiwane widełki cenowe wynosić mogą 2,11-2,17 zł za litr.

Analitycy DM Reflex wyliczyli, że w mijającym tygodniu - w zależności od stacji - za benzynę bezołowiową 95 trzeba było zapłacić od 4,48 do 4,89 zł za litr, za olej napędowy od 4,434,77 zł za litr, a za autogaz od 2,02 do 2,29 zł za litr.

''Regionalnie najmniej za benzynę bezołowiową 95 płaciliśmy w tym tygodniu w województwie dolnośląskim (średnio 4,64 zł/l), podobnie jak za olej napędowy (średnio 4,50 zł/l). Natomiast najdroższą benzynę mamy w województwie podkarpackim (średnio 4,77 zł/l), a diesel w województwie warmińsko-mazurskim (średnio 4,66 zł/l)''- napisali analitycy Refleksu.

Jak podali, w porównaniu do sytuacji sprzed roku, benzyny i diesel pozostają droższe odpowiednio o 18 i 20 gr za litr, natomiast w przypadku autogazu ceny obecnie są niższe niż przed rokiem o 6 gr za litr.

RadioZET.pl/PAP/DG