Zamknij

Benzyna Plus powraca. Kukiz ostrzega Polaków przed projektem PiS

Redakcja
09.05.2018 12:41
Paweł Kukiz
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Nadchodzą coraz cięższe czasy dla kierowców. Na stacjach musimy przyzwyczaić się do cen paliw powyżej 5 złotych - prognozują specjaliści. W czwartek w Sejmie procedowana jest ustawa, która może spowodować, że paliwo będzie jeszcze droższe. Paweł Kukiz bije na alarm i w mediach społecznościowych ostrzega Polaków. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Jaki paliwo tankujesz do swojego samochodu?

Liczba głosów:

"PiS cichutko próbuje zrealizować to, co kombinował parę miesięcy temu, czyli kolejny podatek w postaci podwyżki ceny paliwa. W czwartek wieczorem ma się odbyć głosowanie w tej sprawie" - napisał na swoim Facebooku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Ceny paliw w górę? 

Rządowy projekt ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych zakłada m.in. powołanie Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (FNT), z którego środki mają wspierać rozwój rynku i infrastruktury paliw alternatywnych w transporcie, w tym m.in. energii elektrycznej, CNG, LNG, wodoru. FNT zasili m.in. nowa opłata emisyjna od paliw, a także możliwość wprowadzania opłat za wjazd do stref czystego transportu.

Zdaniem posłów Kukiz'15 opłata emisyjna to nowy podatek, a rząd, forsując ją, "sięga do kieszeni obywateli".

Zobacz także

"Poprzednim razem pod presją opinii publicznej rząd wycofał się z projektu BenzynaPlus. Proszę o udostępnianie tego posta. Jeśli pozwolimy na podwyżkę ceny paliwa, to wyrażamy automatycznie zgodę na podwyżkę cen wszystkich towarów i usług" - napisał we wtorek Paweł Kukiz.

W Ocenie Skutków Regulacji zapisano, że w 2019 r. rząd planuje dzięki całej nowelizacji zebrać 1,7 mld zł, z czego do FNT trafi 340 mln zł. Natomiast w ciągu 10 lat przychody FNT mają wynieść 6,75 mld zł.

Przeczytaj także: 

RadioZET.pl/PAP/Facebook/DG