Zamknij

Złe wieści dla kierowców. Ceny paliw pójdą ostro w górę

Redakcja
01.03.2019 19:13
Złe wieści dla kierowców. Ceny paliw pójdą ostro w górę
fot. Grzegorz Banaszak/East News

Ceny paliw na stacjach benzynowych wzrosną - oceniają analitycy. Przez ostatnie tygodnie paliwa w hurcie drożały, a ceny detaliczne nie rosły i przyszedł czas na podwyżki w detalu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Jakie paliwo tankujesz do swojego samochodu?

Liczba głosów:

Jak podkreśla BM Reflex, konieczność podwyżek cen detalicznych sygnalizowało już wcześniej, ze względu na solidny wzrost hurtowych cen paliw w trzech pierwszych tygodniach lutego. Co prawda w ostatnim tygodniu ceny w hurcie spadły, ale skala tej korekty nie zdołała zniwelować wcześniejszych podwyżek - ocenia Reflex. Dlatego, według Biura, jeżeli ceny hurtowe utrzymają się na obecnym poziomie lub wzrosną, to musimy liczyć się z tym, że ceny na stacjach będą jeszcze rosły.

Identyczne powody wskazuje portal e-petrol.pl. Według niego, utrzymujące się na wysokim poziomie ceny paliw w rafineriach nie przeszkodziły w dalszych obniżkach na stacjach. Ale taka rozbieżność pomiędzy rynkiem hurtowym i detalicznym na dłuższą metę jest jednak nie do utrzymania, i najbliższych dniach koszty tankowania powinny zacząć wzrastać - wskazuje portal.

Ceny paliw: Pb95, Pb98, ON, LPG

W przyszłym tygodniu średnie ceny paliw powinny być w przedziale 4,68-4,81 zł za litr benzyny 95, 4,96-5,08 zł za litr oleju napędowego oraz 2,11-2,18 zł za litr autogazu.

Zobacz także

Jako główny czynnik na rynkach ropy analitycy wskazują naciski prezydenta USA na OPEC, by kartel skończył z polityką zacieśnienia podaży i pozwolił na dalszy spadek cen ropy. Baryłka ropy Brent, po spadku na początku tygodnia do 64,5 dol., podrożała na jego koniec do 67 dol.

CZYTAJ TAKŻE: Raport UOKiK: Na tych stacjach lepiej nie tankować [LISTA]

RadioZET.pl/PAP/DG