Nowe taryfy cen wody i ścieków. Szykują się podwyżki

14.03.2018 20:35

Mieszkańcy wielu regionów Polski muszą przygotować się na wzrost wydatków za wodę i ścieki. Przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne zgłosiły propozycje nowych taryf. Te w większości przypadków oznaczają podwyżki. 

Woda fot. Pixabay

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Mieszkasz w:

O sprawie pisze portal WP Finanse, powołując się na doniesienia „Dziennika Gazety Prawnej”. Rząd Prawa i Sprawiedliwości powołał Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które ma czuwać nad cenami wody i ścieków w Polsce. Nowy organ został już „zalany” wnioskami spółek z propozycjami cenników.

Termin przesyłania wniosków taryfowych minął 12 marca br. Nowe taryfy muszą zostać zatwierdzone w ciągu 45 dni. 

Wzrost cen wody i ścieków nie dotknie wszystkich Polaków. Część spółek wodno-kanalizacyjnych nie przewiduje podwyżek. Są jednak wyjątki. Jak informuje dziennik „Fakt”, wrocławski MPWiK złożył projekt podwyżki aż o 12 procent. Podwyżka podyktowana jest kosztownymi inwestycjami.

Mniejsze wydatki czekają mieszkańców stolicy. Warszawskie przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne zaproponowało obniżkę cen o 14 procent. Jak informuje TVN, obecnie mieszkańcy stolicy płacą 4,54 zł brutto za metr sześcienny wody, a mieliby płacić 3,89 zł brutto.

RadioZET.pl/WP Finanse/DG 

Oceń