Cezary Morawski odwołany z funkcji dyrektora Teatru Polskiego

Redakcja
26.11.2018 13:29
Cezary Morawski odwołany z funkcji dyrektora Teatru Polskiego
fot. L.Kotarba/EastNews

Zarząd województwa dolnośląskiego podjął w poniedziałek uchwałę o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Pełniącym obowiązki dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu został dotychczasowy wicedyrektor Kazimierz Budzanowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O podjęciu uchwały o odwołaniu Morawskiego poinformował na konferencji prasowej marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Uchwała wchodzi w życie w trybie natychmiastowym.

Zobacz także

Wcześniej Dolnośląski Urząd Marszałkowski otrzymał pozytywną opinię dot. odwołania Morawskiego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz od związków zawodowych działających w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Na początku października NIK stwierdziła nieprawidłowości w wydawaniu pieniędzy w Teatrze Polskim we Wrocławiu. „Nielegalnie wydatkowano na wynajem mieszkania dla dyrektora około 60 tysięcy złotych. Nielegalnie zawierano też umowy na wykonywanie przez dyrektora zadań o charakterze artystycznym: reżysera, scenografa czy aktora. Tutaj wydatkowano niezgodnie z prawem ponad 186 tysięcy złotych” – mówił wówczas p.o. dyrektora wrocławskiej delegatury NIK Radosław Kujawiński.

RadioZET.pl/PAP/BM