Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Diler gwiazd zostaje za kratkami. Jest zbyt biedny, żeby zapłacić kaucję

18.01.2018 13:22
xxx wiadomosci

Cezary P. - osławiony „diler gwiazd” - nie wychodzi na wolność. Nie udało mu się zebrać miliona złotych kaucji, którą wyznaczył sąd, a dziś upływa termin jej wpłaty.

Diler gwiazd zostaje za kratkami. Jest zbyt biedny, żeby zapłacić kaucję fot. Archiwum policji

Mecenas Łukasz Chojniak uważa, że była to kwota całkowicie nierealna. Jego zdaniem „to chyba jedna z większych kwot poręczenia majątkowego jakie orzekł polski sąd”. Obrona złożyła zażalenie na to postanowienie do Sądu Okręgowego. Terminu rozprawy jeszcze nie ma. Cezary P. przebywa w areszcie już półtora roku, a proces może potrwać jeszcze  rok.

W czerwcu 2016 roku policjanci z CBŚP zatrzymali 48-letniego Cezarego P., który podobno sprzedawał kokainę przedsiębiorcom i ludziom związanym z przemysłem rozrywkowym. Razem z nim wpadły 4 inne osoby.

Zagłosuj

Czy narkotyki powinny być legalne?

Policjantom udało się złamać kod w notesie zatrzymanego mężczyzny, dzięki czemu mogli oni dotrzeć do osób, które zaopatrywały się u dilera.

Policjanci ustalili również, że ze względu na dużą liczbę klientów w przestępczą działalność mężczyzna zaangażował swoją żonę i córkę. Diler mając stałych klientów wśród zamożnych mieszkańców Warszawy, zgromadził pokaźny majątek. W w ciągu 2 lat zarobił „na czysto” około miliona złotych, które lokował w nieruchomości, a także w lokal gastronomiczny w centrum Warszawy.

Radio ZET/maal

Oceń