Oceń
Prezydent Andrzej Duda w niedzielę w Zakopanem wziął udział w charytatywnym maratonie narciarskim. Wspominał przy tym zamordowanego przed tygodniem Pawła Adamowicza. Jak mówił, „nie możemy zrezygnować ze świadczenia dobra i dawania siebie innym, a zło i przemoc nie może zwyciężyć”.
Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
- My ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem jakie przeszkody były rzucane. Zło, przemoc nie zwycięży ponad radością dawania siebie innym – mówił prezydent podczas charytatywnych zawodów narciarskich.
Dodał, że niedzielne zawody w Zakopanem to też „spotkanie pamięci” o zamordowanym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.
- Dziękuję tym, którzy dają świadectwo, że z tej drogi czynienia dobra, dawania siebie innym nikt nas nie zatrzyma i nikt nas nie zawróci – powiedział Andrzej Duda.
Prezydent podziękował organizatorom narciarskiego maratonu i ministrom, którzy również brali czynny udział w narciarskim slalomie oraz wszystkim zawodnikom.
Charytatywny maraton narciarski
Zawody 12h Slalom Maraton Zakopane organizuje fundacja Handicap Zakopane. Celem imprezy jest wsparcie sportowców z niepełnosprawnością.
Podczas zawodów uczestnicy zjeżdżają na nartach w drużynowym slalomie przez 12 godzin non-stop. Biorą w nich udział utytułowani polscy narciarze, olimpijczycy i właśnie prezydent Andrzej Duda. Chodzi o to, by zjechać trasą slalomu jak najwięcej razy w ciągu wyznaczonego czasu, bo każdy przejazd jest premiowany przez sponsora głównego PZU wsparciem niepełnosprawnych sportowców. Im więcej będzie przejazdów, tym większa będzie pomoc.
W tym roku zawody zorganizowano po raz piąty. W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali 678 km na nartach. Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz.
Fundacja Handicap Zakopane to organizacja pozarządowa. Promuje sport wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych. Integruje też sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.
RadioZET.pl/PAP/JŚ
Oceń artykuł