Zamknij

Próbował uniknąć kary więzienia. Podczas zatrzymania groził pistoletem policji

Redakcja
03.01.2019 17:33
Próbował uniknąć kary więzienia. Podczas zatrzymania groził pistoletem policji
fot. Damian KLAMKA/East News

Policjanci z Opola zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który nie stawił się w więzieniu do odbycia kary za przestępstwa narkotykowe. Podczas zatrzymania mierzył do funkcjonariuszy z broni palnej – poinformowała KW Policji w Opolu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zatrzymania doszło pod koniec ubiegłego roku na jednym z kąpielisk w Opolu. Uwagę patrolujących policjantów zwrócił zaparkowany tam samochód. Numer jego tablicy rejestracyjnej nie zgadzał się z naklejką na szybie. Kryminalni postanowili poczekać na właścicieli auta.

Wyjął pistolet i wycelował w policjantów

W pewnym momencie policjanci zobaczyli zbliżającą się do samochodu parę. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna wyjął pistolet i zaczął z niego mierzyć w policjantów. Nie pomogły wezwania do porzucenia broni ani strzał ostrzegawczy. Mężczyzna zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu. Po drodze odrzucił broń.

Zobacz także

Jak się okazało, broń nie wypaliła z powodu zakleszczenia pocisku w komorze zamkowej. W torbie zatrzymanego 40-latka znaleziono maczetę, tasak, drugi pistolet z pełnymi magazynkami i porcję amfetaminy. W mieszkaniu towarzyszącej zatrzymanemu 30-letniej kobiety znaleziono kolejne dwie sztuki broni, amunicję i amfetaminę.

Zobacz także

Zatrzymanemu postawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy i posiadania środków odurzających, za co grozi do 10 lat więzienia. Towarzysząca mu kobieta jest podejrzana o nielegalne posiadanie narkotyków. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany w związku z unikaniem odbycia kary za inne przestępstwa.

RadioZET/PAP/JZ