Chcieli być jak w „Breaking Bad”, ale im nie wyszło. Zlikwidowano laboratorium amfetaminy k. Grójca

Redakcja
04.06.2018 09:29
Breaking Bad
fot. Kadr z serialu Breaking Bad

Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych w związku z ujawnieniem przez CBŚP produkcji amfetaminy w pow. grójeckim (Mazowieckie). Policjanci udaremnili wprowadzenie do obrotu znacznych ilości tego narkotyku.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Iwona Jurkiewicz, w pomieszczeniu gospodarczym na jednej z prywatnych posesji w gminie Pniewy k. Grójca policjanci odkryli czynną linię produkcyjną, w której prowadzono proces syntezy zabronionej substancji. Znaleziono tam ponad 2,6 litra amfetaminy w formie płynnej, z której można otrzymać prawie 4 kg gotowego do wprowadzenia narkotyku.

– Dodatkowo funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli łącznie 10 litrów czystego prekursora oraz 24 litry mieszanin reakcyjnych zawierających w swoim składzie niezbędne prekursory oraz odczynniki chemiczne służące do produkcji amfetaminy – powiedziała rzeczniczka. Z policyjnych szacunków wynika, że przy wykorzystaniu ujawnionych substancji chemicznych w ciągu kilku dni można wyprodukować kilkanaście kilogramów amfetaminy.

Podczas działań zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 53 i 64 lata. Wobec 64-latka sąd już wcześniej wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej prowadzoną produkcję amfetaminy.

W prokuraturze w Grójcu obu zatrzymanym przedstawiono zarzut produkcji narkotyków. Za wyprodukowanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów i  prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

RadioZET.pl/pap/maal