Zamknij

Próbowali obrabować dom. Właściciel dał im nauczkę

Redakcja
01.08.2018 13:06
Próbowali obrabować dom. Właściciel dał im nauczkę
fot. Facebook.com/TomaszLech

O wielkim pechu może mówić dwóch mężczyzn, którzy próbowali obrabować jeden z domów w Świętoszowie w woj. dolnośląskim. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku, przyłapani przez właściciela. Mężczyzna, były wojskowy, nie zamierzał czekać na przyjazd policji i sam wymierzył im sprawiedliwość. Relację ze zdarzenia wraz ze zdjęciem rabusiów opublikował na Facebooku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W trakcie próby rabunku właściciela nie było w mieszkaniu. O tym, że obce osoby pojawiły się w biały dzień na terenie jego posesji, poinformowali go sąsiedzi. Mężczyzna, niewiele myśląc, szybko wrócił do domu. Włamywaczy przyłapał na gorącym uczynku. Mężczyźni mieli pecha, bo nie zdawali sobie sprawy, że właściciel jest byłym wojskowym, który z łatwością samodzielnie poradzi sobie z zastałą sytuacją.

„Informacja dla mieszkańców Świętoszowa, dzisiaj o godz. 14.30 podczas mojej nieobecności tych dwóch złodziei, jak się okazało z Żagania, spenetrowało mi podwórko, kradnąc sprzęt typu: wkrętarki, wiertarki. Jak widać godzina nie gra roli. Sprzęt odzyskany, resztę zostawię dla siebie. Świętoszów na pewno zapamiętają” – napisał na Facebooku. 

Mężczyzna podkreśla, że postąpił normalnie

Swoją relację opatrzył zdjęciami włamywaczy. Jak zaznaczył, tylko w ten sposób można oddalić ryzyko kolejnych włamań. „Jak mamy poinformować sąsiadów o złodziejach? Najlepiej fotkami, przecież nie będziemy tworzyć sztucznych rysopisów” – napisał.

Mężczyzna podkreślił, że zatrzymując rabusiów i publikując ich zdjęcia w sieci, postąpił normalnie. „Pozdrawiam serdecznie i informuję, że nie jestem bohaterem, jestem obywatelem, który pilnuje swojego na co ciężko zapracował. Myślę, że każdy z Was postąpił by tak jak ja” – podsumował.

RadioZet.pl/bm