Zamknij

14-latek zadźgał nożem macochę. Zaplanował atak, inspirował się innymi zabójcami

28.01.2020 17:18
Chełm zabójstwo
fot. Shutterstock

Cały Chełm (woj. lubelskie) żyje sprawą brutalnego zabójstwa na ul. Piastowskiej. Kilka dni temu 14-latek z nożem i młotkiem zaatakował swoją machochę oraz przyrodniego brata. Okazało się, że planował swoją zbrodnię, czerpał też „inspiracje” od innych morderców.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zabójstwo w Chełmie wstrząsnęło lokalną społecznością. W ubiegłą sobotę 14-latek zaatakował 39-letnią macochę. Śmiertelnie zranił ją nożem. Chwilę późnej zaatakował młotkiem 18-letniego przyrodniego brata, który szedł z pomocą matce. - Z obrażeniami ciała trafił do szpitala – informuje chełmska policja.

Zobacz także

14-latek przebywa aktualnie pod opieką lekarzy i psychologa. Lokalne media informują, że nastolatek planował dokładnie swoją zbrodnię. Mało tego, miał inspirować się innymi „głośnymi zabójstwami”.

„Dziennik Wschodni” przytacza ostatnią aktywność 14-latka na Facebooku. Na kilka godzin przed tragedią napisał w sieci: „Pora zabijać ty szmato pijacka”.

Zobacz także

14-latek nie stawiał oporów przed policja. W poniedziałek sąd wysłuchał Łukasza W., zadecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich.

Z kolei „Kurier Lubelski” podał, że 14-latek inspirował się słynnym na cały region morderstwem w Rakowiskach. Zuzanna M. i Kamil N. (para) zdecydowali się zabić rodziców partnera w grudniu 2014 roku. Sami mieli wówczas 16 i 17 lat…

Sprawa dotarła do Sądu Najwyższego, który utrzymał karę 25 lat więzienia.

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/Kurier Lubelski