Zamknij

Proboszcz ufundował chełmskiemu hospicjum... ambulans. Dar warty 70 tys. zł

27.02.2020 17:43
Chełm ambulans dla hospicjum
fot. Hospicjumdomowe.chelm Facebook

Piękny gest proboszcza z ziemi krasnostawskiej. Ksiądz Józef Serej, proboszcz parafii Żdżanne (woj. lubelskie) osobiście ufundował chełmskiemu hospicjum… ambulans. Citroen berlingo na potrzeby ratunkowe kosztował 70 tysięcy złotych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

O szczytnej inicjatywie proboszcza z woj. lubelskiego piszą lokalne media. Hospicjum wspiera chorych i potrzebujących mieszkańców z powiatu chełmskiego w promieniu nawet 50 kilometrów. Ze względu na ograniczone możliwości komunikacyjne zdarzało się, że musiało nawet odmawiać pomocy.

Jak dotychczas nie mieliśmy własnego samochodu hospicyjnego, a nasz zespól hospicyjny (lekarz, pielęgniarki i fizjoterapeuta, psycholog) dojeżdżał do chorych wypożyczonymi przez nas autami lub własnymi i często psującymi się samochodami

- powiedział Tadeusz Bonieck, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.

Zobacz także

Teraz, po nieocenionym wsparciu księdza Sereja, wsparcie niesione przez placówkę nabierze nowej jakości.

Brak służbowego ambulansu uniemożliwiał bowiem dojazd do miejscowości zamieszkania chorego. Mamy w pamięci również przypadki, gdy terminalnie chorzy głownie ze środowiska wiejskiego, byli traktowani jak wykluczeni społecznie bo nikt nimi nie chciał się nimi zająć od strony medycznej. Tego obowiązku należycie nie wypełniali niestety lekarze medycyny rodzinnej

- informuje chełmskie hospicjum.

Zobacz także

I zaznacza, że po wielkim geście darczyńcy sytuacja zmieni się.

Bardzo dziękuję księdzu za dobre serce i wielką życzliwość dla naszych chorych i hospicjum

- przekazał prezes hospicjum.

Samochód jest przeznaczony do przewozu pięciu osób. Ma też pojemny bagażnik, co umożliwi przewóz również niezbędnego sprzętu wspomagającego opiekę nad chorymi na nowotwory.

RadioZET.pl/Facebook/Dziennik Wschodni