Zamknij

Otrzymał SMS, wysłał 76 groszy dopłaty. Z jego konta zniknęło 30 tysięcy złotych

08.07.2019 18:37
Otrzymał SMS, wysłał 76 groszy dopłaty. Z jego konta zniknęło 30 tysięcy złotych
fot. Pixabay.com

Mieszkaniec Chełma przekonał się boleśnie, że nie warto wierzyć w podejrzane SMS-y. Po tym jak zaakceptował dopłatę do zamówionej przesyłki z jego konta… zniknęło ponad 30 tysięcy złotych. Policja wyjaśnia sprawę koszmarnego oszustwa.

Policja wyjaśnia sprawę oszustwa 43-latka z Chełma. Mieszkaniec zgłosił się w sobotę oszustwo na kwotę ponad 30 tys. zł – informuje „Dziennik Wschodni”.

Mężczyzna miał tłumaczyć, że otrzymał na telefon komórkowy SMS z wezwaniem do zapłaty brakującej kwoty do przesyłki. Chodziło o… 76 groszy.

Zobacz także

Chełmianin wszedł w link z płatnościami, wykonał wspomniany przelew. Jakież było jego zdziwienie, gdy zobaczył później wyzerowane konto.

Pokrzywdzony wykorzystując załączony do wiadomości link przekazał na wskazany rachunek zaległą kwotę. Jednak, jak się później okazało, z jego rachunku pobrane zostało ponad 30 tysięcy zł

Ewa Czyż z chełmskiej policji, dla „Kuriera Lubelskiego”

Policjanci wyjaśniają tą sprawę i poszukują oszustów. Przestrzegają też przed podejrzanymi SMS-ami i mailami prosząc o weryfikację i niewykonywanie podejrzanych przelewów.

RadioZET.pl/Kurier Lubelski