Zamknij

Okrutnik znęcał się nad psami. Przemoc tłumaczył alkoholem

22.01.2020 16:48
Chełm psy
fot. KMP w Chełmie/Schronisko dla zwierząt Chełm Facebook

Policja w Chełmie zatrzymała 21-latka, którego podejrzewa o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dwoma psami. Pociętym i krwawiącym zwierzętom udzielili pomocy pracownicy lokalnego schroniska. Sprawca tłumaczył przemoc wobec zwierząt... wypitym alkoholem.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Makabryczne odkrycia rannych psów zgłosił w poniedziałek wieczorem mieszkaniec Chełma. Sprawą zajęli się policjanci oraz pracownicy schroniska, którzy dzień później przekazali psy weterynarzowi.

Zobacz także

Psiaki dochodzą do siebie po operacji, jeden z nich otrzymał około stu szwów.

Policjanci ustalili sprawcę przemocy wobec zwierząt. Mundurowi podejrzewają, że jest to 21-latek, który „zajął się” psem jednej z mieszkanek Chełma. Przebywał na jej posesji. Drugi z rannych psów został znaleziony niedaleko ulicy Rejowieckiej, w worku na śmiecie.

Zobacz także

Policja: Sprawca tłumaczył przemoc... alkoholem

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli też nóż, którym mógł się posługiwać.

Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem. Prawdopodobnie dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem

KMP w Chełmie

Zapewne jutro (23 stycznia) mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad psami ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/KMP w Chełmie/Dziennik Wschodni