Pościg za nastolatkiem, który próbował przejechać policjanta. Padły strzały

02.08.2019 14:51
Chełm. Policja ruszyła w pościg za 16-latkiem
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Policja w Chełmie w województwie lubelskim zatrzymała 16-letniego kierowcę samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nastolatek uszkodził dwa radiowozy i próbował przejechać policjanta. Podczas pościgu padły strzały.

Policjanci ruszyli w pościg za samochodem w nocy z czwartku na piątek. Auto zauważyli na ul. 3 Maja. Miało nieprawidłowe oświetlenie, więc dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ale ten nie zareagował.

Wtedy ruszyli za nim. Wsparcia udzielił im inny patrol pełniący służbę na terenie Chełma. Na ulicy Hrubieszowskiej zablokowali ten pojazd. Gdy wysiedli, chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę, kierujący ruszył samochodem w kierunku jednego z policjantów, doszło przy tym do uszkodzenia dwóch radiowozów. Wówczas funkcjonariusze wykorzystali broń służbową.

relacjonuje Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie

Kierowcy udało się uciec, ale jeszcze tej samej nocy został zatrzymany. Jak się okazało, to 16-letni mieszkaniec Chełma, a samochodem jechało z nim jeszcze czterech innych nastolatków.

Zobacz także

16-latek był trzeźwy, ale policja sprawdza też, czy był pod wpływem środków odurzających. Wiadomo już, że samochód należy do jego rodziców.

Teraz okoliczności zdarzenia ustalają policjanci. O sprawie zostanie też prawdopodobnie powiadomiony sąd rodzinny.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Onet