Zamknij

Bestialstwo wobec psów. Porzucono ich z pocięciami, jednego w worku na śmiecie

21.01.2020 12:47
Ranne Psy
fot. Chełmskie schronisko dla zwierząt/Facebook

Makabryczne odkrycia mieszkańca Chełma. Tamtejsze schronisko przekazało, że jednego dnia znaleziono pociętego psa i drugie oskalpowane zwierzę w worku na śmieci. Policja zajęła się sprawą, schronisko wystosowało apel o poszukiwanie oprawców.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ofiary bestialskiego traktowania znaleziono w poniedziałek. Najpierw schronisko powiadomił pan Mirosław. Jego oczom ukazał się pies z ranami na mordce, karku i szyi.

Zobacz także

To nawet nie jest barbarzyństwo, to obłęd jakiś. Biedne zwierzę strasznie cierpiało. Zdechłoby na chodniku, gdyby ten dobry człowiek nas nie wezwał

mieszkaniec Chełma, w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”

Sprawą zajęło się Chełmskie Schronisko dla Zwierząt. Dzięki szybkiej reakcji ranny psiak trafił do lecznicy, gdzie pomyślnie przeszedł operację.

Ma założone ok. 100 szwów. Operacja przebiegła pomyślnie, teraz śpi w boksie

Schronisko dla Zwierząt w Chełmie

Niestety, tego samego dnia schronisko otrzymało zgłoszenie o kolejnym makabrycznym odkryciu. Niedaleko Castoramy przy ulicy Rejowieckiej ludzie znaleźli „ruszający” się worek na śmieci.

Rozerwali go, był w nim pies cały we krwi. Widzimy przerażoną sunię, skąd krew w worku i na niej. Przednia łapa oskalpowana i złamana. Udajemy się natychmiast do lecznicy, sunia dostaje silne leki przeciwbólowe, łapa zostaje opatrzona, jutro zabieg amputacji. Szok minął, odpoczywa w boksie

- przekazało schronisko.

Sprawa została zgłoszono na policję. Trwa poszukiwanie sprawców przemocy wobec psów.

Wszczęliśmy postępowanie w sprawie

Ewa Czyż z KMP w Chełmie, Dziennik Wschodni

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/Facebook