NOWE FAKTY ws. Chełmży. Podejrzany o porwanie, gwałt i pobicie młodej kobiety zatrzymany. Ziobro zleca nadzór nad śledztwem

09.06.2019 12:14
Policja
fot. Gerard/Reporter

Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Krajowej objąć nadzorem śledztwo dotyczące pozbawienia wolności młodej kobiety, jej bicia i brutalnego zgwałcenia, do którego doszło w pustostanie na terenie dworca kolejowego w Chełmży (woj. kujawsko-pomorskie). W niedzielę rano policja ujęła domniemanego sprawcę tych przestępstw.

- Prokurator generalny polecił, by po ujęciu sprawcy rozważyć przedstawienie mu zarzutu obejmującego m.in. gwałt ze szczególnym okrucieństwem i pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem. A jeżeli ustalenia dowodowe na to pozwolą, rozpatrzeć także zarzut usiłowania zabójstwa w zamiarze ewentualnym - poinformował rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak.

Zobacz także

O sprawie pisaliśmy już w sobotę, powołując się na doniesienia TVP Info do szpitala w Chełmży trafiła kobieta w stanie zagrażającym życiu, o czym policję powiadomiła dyrekcja szpitala. Z jej relacji wynikało, że została porwana, a następnie przez kilka dni bita i wykorzystywana seksualnie. Dyrekcja szpitala powiadomiła o wszystkim policję.  

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Pytany o tę sprawę w sobotę mł. asp. Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu potwierdził jedynie fakt, że do szpitala w Chełmży trafiła kobieta, która mogła być bita i zgwałcona. Odmówił bliższych informacji ze względu na dobro śledztwa.

Zobacz także

W niedzielę mł. asp. Chrząstowski poinformował, że tego dnia o godzinie 10 w Chełmży został zatrzymany poszukiwany mężczyzna, który jest mieszkańcem tej miejscowości. 

RadioZET.pl/PAP/TVP Info