Zamknij

Ogromny pożar nad Bałtykiem. "Ogień się rozprzestrzenia, sytuacja jest poważna"

27.04.2022 18:09
Pożar we wsi Chłapowo
fot. PSP w Pucku

Duży pożar wybuchł w Chłapowie koło Władysławowa. Płoną schody prowadzące na plażę przy wejściu nr 14, ogień objął też część pobliskiej roślinności - przekazał reporter Radia ZET Maciej Bąk.

Pożar w Chłapowie w województwie pomorskim wybuchł w środę po południu. Ogień objął schody prowadzące na plażę przy wejściu numer 14.

Według reportera Radia ZET Macieja Bąka na miejscu pracuje już kilkanaście zastępów straży pożarnej. Wciąż jednak nie udało się ugasić ognia. - Konstrukcja zejścia wykonana jest z kompozytu. Spłonęła w jednej czwartej. Tworzywo sztuczne pali się tak intensywnie, że sama woda nie jest w stanie go ugasić - powiedział Radiu Gdańsk kapitan Krzysztof Minga z puckiej straży pożarnej.

Pożar w Chłapowie. Z ogniem walczy kilkanaście zastępów

Jak podkreśliło Radio Gdańsk w swojej relacji, sytuacja jest poważna. Ogień przeniósł się już na runo leśne i zbliża się do pola kempingowego w pobliżu ulicy Żeromskiego.

Świadkowie powiedzieli, że gęsty, czarny dym wznosi się wysoko nad plażą. - Na razie jest zbyt wcześnie, by określić przyczynę pożaru w Chłapowie - poinformowała KP PSP w Pucku, cytowana przez portal Puck - Naszemiasto.pl. Na razie nie podano informacji o ewentualnych poszkodowanych.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Radio Gdańsk/Puck.Naszemiasto.pl/oprac. AK

C