Zamknij

Lepiej naucz się piec chleb. Cena bochenka rośnie w zastraszającym tempie

Redakcja
26.06.2018 11:49
Chleb
fot. Pixabay

Jeżeli chleb znajduje się na waszej codziennej liście zakupów, to musicie przygotować się na zaciśnięcie pasa. Dane GUS pokazują, jak rośnie cena tego produktu. Kolejne podwyżki są nieuniknione.

– Pieczywo drożeje w zastraszającym tempie! Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z maja podwyżki w stosunku do zeszłego roku wyniosły aż 4,5 proc.! A to jeszcze nie koniec! W środku wakacji ceny chleba mogą jeszcze wzrosnąć – ostrzega „Super Express”.

Zagłosuj

Czy przeszkadza ci to, że chleb był mrożony?

Liczba głosów:

Wszystkiemu jest winna susza, a problemów rolników nie są w stanie rozwiązać nawet trwające ulewy. Tegoroczne żniwa będą stosunkowo małe. Co więcej, pracownicy domagają się coraz wyższych stawek i drożeje paliwo. Połączcie to wszystko, a zrozumiecie, czemu w ciągu ostatnich kilku tygodni najzwyklejszy bochenek białego pieczywa podrożał o 30-35 groszy. Jak podliczył „Super Express”, kilogram chleba jest teraz droższy niż litr benzyny E95.

Zobacz także

To nie wszystko. Ceny pieczywa niemal na pewno wzrosną na przełomie lipca i sierpnia. Rozmawiający z „SE” piekarz oszacował podwyżkę na 10 procent. Poza zubożeniem klientów podwyżki spowodują też załamanie w branży. Według gazety zamkniętych zostać może nawet 350 piekarni, ponieważ klienci zdecydują się kupować tańsze wypieki z supermarketów.

Zobacz też:

RadioZET.pl/SuperExpress/maal